intrekken aanvraag zendmachtiging Wat is Loos in Mestreech
Aan het college van burgemeester en wethouders van Maastricht
Postbus 1992
6201 BZ MAASTRICHT
Maastricht 15 februari 2025.
Betreft: Schriftelijke vragen inzake intrekken aanvraag zendmachtiging Wat is Loos in Mestreech.
Geacht College,
Vandaag vernamen wij dat Wat is Loos besloten heeft geen aanvraag in te dienen voor een zendmachtiging. Dit betekend dat alle subsidies van de gemeente de komende vijf jaar opnieuw naar RTV Maastricht gaan.
Naast het enorme bereik van een doelgroep die andere mediabedrijven niet of nauwelijks weten te bereiken, bedient Wat is Loos deze doelgroep zonder subsidie van de gemeente.
Tijdens het uitroepen van de Carnavals Prins van groet Mestreech dat een uniek moment is voor duizenden burgers van Maastricht, heeft Wat is Loos via een live stream meer dan 50.000 mensen bereikt. Dit is in onze ogen een prestatie die laat zien hoeveel potentie ze hebben. Daardoor zijn wij van mening dat wij Wat is Loos in Mestreech moeten zien als een volwaardige partner in de lokale media.
Hierover hebben wij de volgende vragen:
1. Bent u het met ons eens dat het gerechtvaardigd zou zijn om eens te kijken naar een mogelijke gedeeltelijke subsidiëring voor Wat is Loos. Deze doelgroep is immers van groot belang voor de diversiteit in de lokale media en de verbinding binnen onze gemeente.
2. Is het College bereid te onderzoeken of een samenwerking tussen RTV Maastricht en Wat is Loos mogelijk is b.v. door met beide partijen aan tafel te gaan omdat dit platform het nieuws brengt op een laagdrempelige en toegankelijke manier die de lokale berichtgeving en diversiteit in de media in onze gemeente bevordert.
3. Wij roepen het college op om deze vragen in overweging te nemen, aangezien de groei en invloed van Wat is Loos in Mestreech onmiskenbaar bijdraagt aan de lokale gemeenschap.
Partij Veilig Maastricht,
René Betsch
John Voorst
Pascal Ruijters.